Як вивчити англійську: топ-7 порад від Вікторії Мороз
Найпоширеніше і найпарадоксальніше питання, яке чує від широкого загалу усний перекладач – ЯК ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ

Я пройшла всі стадії прийняття неминучого, коли отримувала нескінченні питання, як вивчити англійську мову:
- Я заперечувала, закликаючи до того, що жодного дня у своєму житті я англійську не викладала.
- Я гнівалася і кричала (і напевно повинна вибачитися перед деякими за мою бурхливу реакцію), кидалася статтями у вікіпедії «усний переклад» і «викладання іноземної мови».
- Я волала до розуму і торгувалася, що я вчила англійську дуже давно зовсім з іншими цілями та в іншому форматі, тому я дійсно НЕ ЗНАЮ, як же ж її вчити.
Все намарно.
Стабільно раз на місяць я отримую питання, як же ж вивчити англійську мову, бо кого ж питати, якщо не такого фахівця, як я! І мої мляві огризання, що я фахівець у зовсім іншій галузі знань, не зараховуються зовсім.
Так що я прийняла це настільки, що ось вам моя стаття з цього приводу.
Статтю я писала для себе, щоб тепер надсилати її у відповідь тим, хто запитує, замість просторих діалогів і міркувань, на які не завжди маєш час. А бажання говорити на цю тему точно немає ніколи.
Стаття буде про те, як організувати процес вивчення, а не як вчити, тому що я чесно не знаю, повірте мені нарешті.
Організація процесу та регулярність – запорука успіху!
1. Найголовніше, дайте відповідь собі на запитання, навіщо вам ця мова? І друге питання – чи впевнені ви у тому, що будете її використовувати та практикувати. Якщо ви не плануєте робити це регулярно, краще і не починати, інакше вивчення англійської перетвориться на таке собі хобі на все життя з дуже посередніми результатами. За перші кілька уроків переконайтеся, що викладач пам’ятає про вашу мету та моніторте, чи йдете ви до неї хоч якось, навіть якщо повільно.
2. Якщо вам здається, що викладач до вашої мети вас не веде, то сміливо змінюйте його та спробуйте з іншим. Змініть кількох, доки вам не буде комфортно та максимально ефективно.
3. Насправді, не важливо, яку школу ви собі оберете, головне, щоб вона була близько від вашої роботи чи дому і щоб ви туди завжди потрапляли.

4. Регулярність. Заняття 2-3 рази на тиждень, активна на них присутність, а не тицяння в телефоні.
5. Хоча б 10-15 хвилин англійської у будь-якій формі та форматі, але щодня. Все, що завгодно – розбір пісень, серіали англійською, нехай і з українськими субтитрами спочатку, спроби читати адаптовані книги.
6. Якщо рівень вже вищий, цікавить бізнес-англійська чи якась конкретна тематика, підберіть собі серіал на цю тему. Вибір серіалів зараз грандіозний. Новини також можна підключати на цьому рівні. Також можна (навіть потрібно!) знайти розмовний клуб, щоб хоча би раз на тиждень розмовляти з носіями, якщо іншої практики поки що немає. Але в розмовному клубі носій має бути обов’язково, зібратися українцям та побалакати англійською – це зовсім з іншої опери. Language exchange також можливе у великих містах. Знайдіть нудьгуючого носія та практикуйтеся на здоров’я.

7. Якщо можете собі дозволити або вам потрібно вивчити англійську якомога швидше, візьміть курси на 3-4 тижні за кордоном. Я навіть позичила би грошей заради такого, щиро кажу. Можливо, дорого. Але дуже ефективно. Крім мови, життя в іншій країні іншою мовою відкриє перед вами нові перспективи і розширить уявлення про наш світ. Цей досвід нічим не можна замінити. Канада, США, Мальта, Великобританія для найбагатших та захоплених. Прослідкуйте, щоб у групі не було інших україномовних і наполягайте на цьому у листуванні зі школою. Що менше рідної мови буде навколо вас у цей час, то ефективніше.
Ось, мабуть, і все. Бажаю успіху. І ще раз нагадую, головне – регулярність та практика, і все обов’язково вдасться.