Карантин: перші два тижні
Все минає. І це мине.
Я не буду розповідати, що корисного вам слід робити, які фільми переглядати чи що читати. Про це ви вже сто разів прочитали та двісті разів насварили себе за те, що знову недопрацювали. Ви помиляєтесь. Вийдіть з цієї парадигми вічної гонитви, адже гонитви більше немає. І не сваріть себе зараз, ні за що.
Для мене це можливість пожити інакше і переосмислити деякі речі у своєму житті, а не продовжувати чогось досягати й самовдосконалюватися. І взагалі, самовдосконалюватися не означає прочитати чергові 5 книг і послухати декілька подкастів, а зупинитися і глибше зануритися в себе, головну людину в житті кожного. Саме зараз для цього ідеальний час!
Мої вихідні дані: до карантину в мене в житті відбулося чимало подій: найдорожча відпустка в Перу, дві жалоби з різницею у 21 день, обидва рази після похоронів я не працювала днів по десять, потім ввели карантин, і робота зникла зовсім. Житло я винаймаю, живу одна, дітей немає, проте є два коти. Я усна перекладачка. Всі мої письмові проєкти прив’язані до усних, які зараз призупинені, а тому їх теж немає. Тобто тепер у мене немає доходів і я живу на заощаджені кошти. Усе це я так детально розписую аби уникнути фраз «вам легко казати» і под. Нікому зараз не легко, але жити якось треба, тому цим і займімося.
До того ж, я не хочу вдавати, що звичайне життя триває, тобто планувати свій день, наповнюючи його бурхливою діяльністю. Це не так. Коли ми вийдемо з усього цього, вже не буде як раніше.Занадто довга перерва для бізнесу. Бізнесу більше немає, поки що. Це не привід жалкувати, терміново виходити з кризи, чи впадати в паніку. Це нагода глибоко зітхнути та зрозуміти, що ще є у вашому житті, окрім бізнесу. З чим ви будете писати нову сторінку свого робочого життя.
Чесно кажучи, упродовж двох років я наполегливо намагалася знайти баланс між життям і роботою, але постійно зазнавала поразки через специфіку роботи усного перекладача. І лише зараз у мене з’явилась можливість уповільнитись, вдосконалитись у приготуванні страв, регулярному спілкуванні з друзями, створенні затишку у своєму помешканні, щоб у майбутньому вписати це все у звичне життя.
І не варто забувати, яким величезним стресом для всіх нас є ці зміни. Потрібно берегти сили, а не доконувати себе вебінарами, планами та підйомом за першим сигналом будильника у перші дві тижні карантину.
Отже, що рятувало особисто мене впродовж перших двох тижнів карантину:
Фінансова подушка безпеки на 3 місяці. Я щиро сподіваюся запам’ятати назавжди, для чого це потрібно підприємцю. Мене втішає те, що така рекомендація була – це означає, що криза хоч і періодично стається в житті кожного, але так само і закінчується. Для мене це острівець нормального розвитку подій під час кризи. Чи є така подушка у мене? Ні. Але ми ще не три місяці сидимо, правда?
Стосунки з людьми
Залишатися людиною у випадку затримки оплати й т. д. Дбайливо ставитися до друзів і клієнтів. Тренувати емпатію. Пам’ятайте, що всі у стресі, тому сварки можуть траплятися, головне, скоріше миріться.
Підтримувати зв’язок. З друзями, родичами, знайомими, клієнтами, партнерами, просто приємними людьми. У звичайному житті на це часто бракує часу. Ось вам і чудова нагода надолужити! Просте питання «як справи?» і слова підтримки справді дієві і вам обом стає легше. Складіть список приємних і важливих людей і зателефонуйте до всіх (якщо можливо). І вчіться підтримувати зв’язок онлайн.
Також це чудова можливість перезавантажити стосунки, які склалися не так, як треба, адже зараз головними стають справжні цінності, а не вигадані образи.
Працювати над стосунками. Життя – це не робота, це відносини з людьми і з самим собою. В Китаї зараз бум розлучень після карантину. Виділіть час для своїх найближчих людей, проводьте більше часу удвох. Немає ресторанів, розваг, немає нічого поверхневого, є тільки ви і ваша близька людина. Тому і займіться один одним. І про секс не забувайте. Секс – потужна зброя в боротьбі зі стресом.
Не робіть різких рухів, зберігайте спокій і продовжуйте спостерігати. Це не перша і не остання криза в нашому житті. Це надовго і це може все змінити. А може і не змінити. Перш ніж рухатися, треба розуміти, куди й навіщо. Не марнуйте зараз свій ресурс на метушню. Доки настане час щось робити, треба встигнути добре відпочити, сповнитися сил і ресурсів. Накопичуйте ресурс.
ЯК?
Висипайтеся, займайтесь собою, бережіть себе – саме тому, що це закінчиться і тоді доведеться справді гарувати.
Безкоштовні і дешеві радощі життя
Домашня їжа – це не тільки економія, але й медитація, затишок і жіноча енергія. Також це можливість не поспішаючи зробити свій раціон здоровим і продуманим, на що досі завжди бракувало часу. Тепер вечері завжди можуть бути легкими, а не «що вдалося вхопити перед сном, то й твоє». І нехай їжа буде смачною, адже не так вже й багато радощів у нас залишилося. Їжте красиво і неквапливо, адже поспішати нікуди.
Я зовсім не фанатка спорту, але чи знаєте ви, як бадьорить зранку підйом на 22 поверх?
Єдина розкіш, яку я собі залишила – це живі квіти. Для недорогих позитивних емоцій. Нарциси, наприклад, зараз вартують 10 грн за квітку, тюльпани – 15. Щовесни квіти змінюють один одного з разючою швидкістю, ось ти ще не встигла і два рази тюльпани купити, а вже нарциси відцвіли, а там і півонії розпустились. І кожну весну серед поспіху я шкодувала, що знову не встигла насолодитися цією весняною швидкоплинністю. Ну що ж, цієї весни маю нагоду все виправити. Тепер квіти ще й зникли з полиць моїх звичних магазинів, і полювання за ними по місту не на жарт відвертає увагу від тривог і турбот.
Прогулянки на самоті. Адже весна – це безкоштовна доза радості, навіть в апокаліпсис. Користуйтесь цим, поки є така можливість, а то ще заборонять.
Фіксуйте на камеру весняну зелень і яскраві перші салати, котів і захід сонця, квітучі дерева і букети квітів, викладайте в соцмережі, замість паніки й тривоги. Всім нам не завадять позитивні емоції.
Почуття гумору: мемчики, жарти про нашу раптову бідність і ізоляцію. Зараз кепкувати можна з усього, нехай лише допомагає.
Не критикувати себе і не вимагати від себе занадто багато.
Замініть домашній одяг на звичайний, але зручний і радісний. Це бадьорить.
Переоцінка цінностей. Головне в житті – гармонія з собою, затишний дім, близькі люди, час для себе і спілкування, а не гроші, одяг і розваги.
Але все це – домашній затишок, живі квіти, красивий одяг, коти, захід сонця і довгі сніданки на балконі – це моя особиста точка опори, а не універсальний рецепт. А на що спираєтеся ви у ці часи?